Kaip išsirinkti spalvas patalpų dažymui?

Įrenginėjant naujas patalpas ar darant remontą vienas iš svarbiausiu faktorių lemiančių patalpos jaukumą yra spalvos. Renkantis dažus labai svarbu ne tik pasirinkti tinkamą dažų rūšį ( blizgumą, atsparumą, patalpos tipą ir t.t.), bet ir tinkamai parinkti spalvas, kurios derėtų ir apjungtų grindis, baldus, apšvietimą ir interjero aksesuarus į vieningą visumą, kuri taptų jaukiais namais ar įkvepiančia darbo vieta.  Prieš priimant galutinį sprendimą visada yra naudinga pasikonsultuoti su specialistais. Pateikiame 7 patarimus, kurie padės parenkant ir derinant spalvas:

  1. Pradėti rinktis spalvas reikėtų iš jums patinkančių spalvų gamos, kurios vienaip ar kitaip jau dalyvauja jūsų gyvenime: spalvos, kurias dažniausiai galite rasti savo rūbų spintoje, kurios patraukia akį ieškant įkvepiančių nuotraukų ar iliustracijų. Naudokite šias spalvas kaip atspirties tašką pasirinkimo procese.
  2. Naudokite turimus arba planuojamus įsigyti baldus, grindų dangą, kaip gaires derinant sienų bei lubų spalvas. Priklausomai nuo patalpos paskirties ir dydžio, pasaulio krypčių orientacijos, kartais net šalia esančių pastatų spalvos – parinkite tinkamo intensyvumo spalvas.
  3. Gerai įvertinkite patalpos dydį. Tamsesnės spalvos padaro kambarį vizualiai mažesnį tuo tarpu šviesesnės spalvos padaro kambarį erdvesniu bei šviesesniu.
  4. Nepamirškite derinti šalia esančių erdvių spalvų. Atkreipkite dėmesį į spalvų gamą gretimuose kambariuose: spalvos turėtų lengvai pereiti nuo vieno kambario i kitą. Naudodamiesi spalvų palete galite sudėti visas patalpų spalvas kartu ir įsitikinti, kaip visos dera bendrame kontekste.
  5. Tinkamai įvertinkite patalpų apšvietimą. Spalvos atrodo skirtingai prie natūralaus ir dirbtinio apšvietimo. Natūrali dienos šviesa geriausiai atspindi tikrąją spalvą, tuo tarpu dirbtiniame apšvietime spalvos matomos kiek kitaip: kaitinamųjų lempučių šviesa paryškina šiltus tonus ir prideda geltoną atspalvį, o liuminescencinis ar LED apšvietimas prideda aštrų mėlynumo toną.
  6. Gerai apgalvokite kambario paskirtį ir kokią nuotaiką norite suteikti patalpai. Jei norite kambario suteikiančio energijos, rinkitės raudonus ir geltonus atspalvius. Rudi ir pilki atspalviai rekomenduojami patalpoms, kurios skirtos poilsiui ir atsipalaidavimui. Svarbu neužmiršti dažų blizgumo. Dažai su daugiau blizgumo atspindi šviesą ir kambarys atrodo šviesesnis, tuo tarpu mažiau blizgūs dažai suteikia kambariui jaukumo.
  7. Geriausias būdas įsitikinti, kad tinkamai pasirinkote spalvas – pavyzdžių analizė. Dalį sienų padenkite jūsų pasirinktomis spalvomis ir gyvai pamatysite ar šios spalvos suteikia norimą rezultatą.

Nors spalvų pasirinkimas nėra lengva užduotis, su tinkamais instrumentais tai gali būti smagus procesas ir visa spalvų paletė jūsų delne!

Amerikietiškų dažų gamintojas „Benjamin Moore“ išleido nemokamą programėlę, su kuria galite lengvai ir nuotaikingai priderinti spalvas skirtingoms patalpoms dažyti! Su šia programėle galite rinktis spalvas iš siūlomos spalvų paletės ir eksperimentuoti su spalvomis naudodami nuotraukas savo telefone.  Daugiau apie programėlę ir kaip ją parsisiųsti rasite čia.

Jei jus domina naujausios spalvų tendencijos, sužinokite šių metų spalvas  ir kaip geriausias jas derinti naujoje  spalvų gamoje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *