Šlifavimo popieriaus grubumo parametrai ir skirtinga paskirtis

Šlifavimo procesas yra neatsiejama medienos, metalo ir dažomų paviršių apdirbimo bei paruošimo dalis. Norint pasiekti pageidaujamą rezultatą, svarbu tinkamai pasirinkti darbo įrankius bei apdirbimo medžiagas. Atliekant šlifavimo ar poliravimo darbus, nepriklausomai nuo to kokiu būdu tai atliekama (šlifavimo mašinėlė ar tiesiog ranka ir švitriniu popieriumi), svarbu teisingai parinkti šlifavimo popieriaus grubumą tinkamą apdirbamam paviršiui. Kaip nepasimesti tarp įvairaus grubumo popieriaus rūšių ir kodų, ką gi jie reiškia?

Pirmiausia reikėtų paaiškinti, kas gi yra šlifavimo popierius. Šlifavimo popierius yra sudarytas iš smulkių sintetinio arba natūralaus pluošto dalelių, kurios gamybos metu yra persijojamos ir atrenkamos vienodo dydžio, vėliau klijuojamos prie popieriaus, kempinės ar kitokio medžiaginio tipo pagrindo. Pagal paskirtį ir norimą gauti efektą, šlifavimo ir poliravimo popierius yra graduojamas pagal grubumo skalę. Grubumo skalės skaičius nurodo dalelių dydį: kuo didesnis skaičius, tuo smulkesnėmis dalelėmis padengtas paviršius ir galima pasiekti švelnesnį šveitimo efektą. Žemiau esančioje lentelėje pateikta informacija padės jums atskirti ir pasirinkti reikalingą darbo priemonę ir gauti norimą rezultatą.

SkalėGrubumasPanaudojimas
12-36
Labai grubusSkirtas greitam šveitimui, storiems sluoksniams nušveisti, taip pat naudojamas aprūdijusiems metalo paviršiams šlifuoti.
40-60
GrubusNaudojamas lengvam ir greitam paviršių šveitimui, taip pat senos medienos apdorojimui.
80-120
Vidutinio grubumoPlačiai naudojamas paviršių paruošimui prieš dažymą, lakavimą. Tinkamas naudoti šveičiant metalą, medieną, sienas ir kitus paviršius.
150-220
Smulkaus grubumoDažniausiai pasirenkamas tarpsluoksnių šlifavimui, smulkiems pataisymams dažymo metu, medienai prieš aliejavimą.
240-360
Labai smulkaus grubumoNaudojamas dažymo užbaigimui, nešvarumų pašalinimui nuo paskutinio sluoksnio, baldams prieš dažymą.
400-600
Itin smulkaus grubumoPasirenkamas medienos ir matinių paviršių poliravimo paruošimui, MDF paruošimas dažymui, tarpiniam šlifavimui, automobilių dažymo procese.
800-1200
Ekstra smulkaus grubumoNaudojamas natūraliam medienos šlifavimo užbaigimui. Labai tinkamas siekiant išlyginti paviršius, padengtus blizgaus tipo dažais, bei jų pirminiam poliravimui.
>1500
Ultra smulkaus grubumoSkirtas blizgių ir aksominių paviršių poliravimui. Grubumas pasirenkamas pagal norimą efektą pradedant nuo stambesnio grubumo popieriumi ir užbaigiant smulkesniu.

Ši lentelė pagelbės kiekvienam norinčiam įsigyti tinkamo grubumo priemones šlifavimui ar poliravimui. Na, o tiems, kas įsigijo netinkamo grubumo popierių, štai kelios alternatyvios švitrinio popieriaus pritaikymo idėjos:

  • Sėklų daiginimo procesui. Kai kurios sėklos turi ypač vandeniui atsparią išorę, todėl jas sunku greitai sudaiginti. Pagreitinkite procesą trindami sėklų šonus vidutinio grubumo švitriniu popieriumi, kad paplonintumėte sėklos kietąją dangą ir vanduo lengviau įsiskverbtų. Venkite gilių įbrėžimų ir jei norite geriausių rezultatų, pasodinkite iškart.
  • Daržo apsaugai nuo šliužų ir sraigių. Pilvakojai moliuskai nemėgsta judėti grubiais paviršiais, tad jei padengsite pakeltų sodo lysvių viršutines dalis ir vazonų šonus vidutinio grubumo vandeniui atspariu švitriniu popieriumi (GR80), atbaidysite šiuos gličius sodo kenkėjus nuo jūsų augalų.
  • Įvairių formų ašmenų galandimui. Turbūt nei vienas iš mūsų neturime galąstuvo pritaikyto visiems ašmenims, tad kai kada tenka griebtis kūrybiškų sprendimų siekiant pagaląsti žoliapjovės peilius, žirkles ir t.t. Ašmenų galandimui galite naudoti net keletą skirtingų grubumų paviršių: pradėkite nuo grubesnio ir paskutiniams perbraukimams naudokite švelnesnį poliravimo popierių ar kempinę.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *